موارد مهم در مورد نصب صحیح پکیج

۱. نصاب موظف است قبل از نصب دستگاه با ایجاد نمودن مقداری دود مکش دودکش ساختمان را کنترل کند. اگر گرفتگی در مسیر آن وجود دارد نسبت به برطرف نمودن آن اقدام نموده و مسیر دودکش را باز نماید تا مانعی در مسیر خروج دود نباشد.

۲. در قسمت بالای منبع انبساط یا بر روی پمپ از یک شیر هواگیری اتوماتیک استفاده شده است که کار تخلیه هوای داخل سیستم را انجام می دهد و روی آن پیچ پلاستیکی سیاه رنگی قرار دارد که نصاب موظف است قبل از نصب دستگاه آن را باز نماید و همواره باید باز باشد و در صورت بسته بودن آن ، هوای سیستم به خارج تخلیه نمی شود. لازم به ذکر است که وجود هوا در سیستم با عث صدمه دیدن پمپ می شود.

۳. شست وشوی داخل لوله های ساختمان به منظور جلوگیری از ورود، رسوبات و …. به داخل دستگاه .

۴. استفاده از شیلنگها و اتصالات درجه یک و استفاده از یک محافظ برق جهت محافظت از دستگاه در برابر نوسانات برق .

۵. برای جلوگیری از رسوب گرفتن میدل دستگاه (به خصوص برای شهرهایی که درجه سختی آب آنها بالا است ) استفاده از یک رسوب زدای مقناطیسی یا الکترونیکی و یا پلی فسفات مناسب در مسیر ورودی آب سرد به دستگاه را می بایست به مصرف کننده توصیه نمود.

۶. نصب صحیح و مناسب و مطمئن لوله رابط دودکش از دستگاه به دودکش دیوار و نصب لوله دود کش دو جداره پکیج فن دار.

۷. نصاب موظف است تست نشتی گاز از تمامی اتصالات گازی داخل و خارج دستگاه و همچنین پیچهای محل تست فشار گاز بر روی کنترلر گاز داخل دستگاه را به عمل آورد و از عدم نشتی در کلیه اتصالات گازی داخل و خارج از دستگاه مطمئن گردد.

لازم است تمامی مسیرهایی که گاز در آنها جریان دارد (داخل و خارج دستگاه) آچارکشی و نشتیابی گردد .

۸. چنانچه پکیج در کابینت نصب می گردد حتما باید از اطراف حداقل ۱۰ سانتیمتر فاصله داشته باشد تا در صورت نیاز بتوان تعمیرات لازم را بر روی دستگاه انجام داد و بالا و پائین دستگاه کاملا باز باشد تا هوای مورد نیاز دستگاه تأمین گردد. و هرگز نباید دستگاه را در محیطی بسته که امکان ورود هوای تازه به آن محل نیست نصب نمود.

۹. فشار گاز ورودی به دستگاه در پکیج با گاز شهری ۲۰-۱۷ mbar گاز کپسول ۲۷-۳۰ mbar می‌باشد. دستگاه در مناطقی که افت فشار زیادی دارد کارایی مناسبی ندارد.

۱۰. نصاب موظف است پس از نصب دستگاه، سیستم شوفاژ ( رادیاتورها و دستگاه ) را از طریق شیر پرکن تا حد ۱٫۵bar پر از آب نماید و پس از آن رادیاتورها را از طریق پیچ هوا گیری روی آنها و دستگاه را از طریق باز نمودن پیچ شیر هواگیری روی منبع انبساط دستگاه و همه را از طریق پیچ هوا گیری روی پمپ هواگیری نماید تا کلیه هوای موجود در سیستم تخلیه گردد.

۱۲. جهت نصب و بکارگیری از دستگاه ها لازم است تمامی مقررات و دستورات ایمنی شرکت ملی گاز ایران و استانداردهای مورد تایید اداره استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران رعایت گردد و نصاب موظلف است آنها را مطالعه نموده و در نصب و راه اندازی دستگاه تمامی آنها را رعایت نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *