سوالات متداول فروشندگان

سوالات متداول خریداران

در قوانین مربوط به مالک و مستاجر به این موضوع دقیقا اشاره شده است. مالک موظف است که منزل و تاسیسات آن را صحیح و سالم به مستاجر تحویل دهد. اگر مالک، منزل و متعلقات آن را سالم تحویل دهد، طبق ماده ۴۸۶ قانون مدنی، هزینه های جزئی بر عهده مستاجر و هزینه های کلی بر عهده مالک خواهد بود. در قانون مدنی پرداخت هزینه های ساختمان را به دو دسته تقسیم کرده است : هزینه های تعمیرات جزئی و هزینه های تعمیرات اساسی و کلی.

اما مسئله بحث برانگیز تشخیص جزئی یا کلی بودن تعمیرات منزل است. این تشخیص تابع عرف جامعه است. هزینه تعمیر پکیج جز هزینه های اساسی و کلی ساختمان است. موارد دیگر تعمیرات کلی شامل:

تعمیرات اصلی بنای ساختمان مثل دیوار، سقف، حیاط و …. و رنگ آمیزی ساختمان

تعمیرات تاسیسات ساختمان که تعمیر پکیج نیز جز این مورد می شود. از موارد دیگر می توان به شوفاژ، آبگرمکن، موتورخانه و تهویه اشاره کرد. تعمیرات نشتی سرویس ها، تعمیرات لوله کشی (آب، گاز، فاضلاب) و سیم کشی برق، تعمیر آسانسور، تعمیر درب پارکینگ. اما هزینه تعمیرات جزئی منزل بر عهده مستاجر است مثل تعویض چراغ های سوخته، تعویض پوشال کولر، تعویض واشرهای شیر آب و ….

پاسخ: دلیل روشن نشدن مشعل پکیج، معمولا شامل مواردی همچون: نوسان فشار آب، نوسان جریان برق، نقص در ورودی گاز، فشار هوا نقص دارد و یا کمبود فشار گاز می باشد. برای رفع این مشکل، باید فشار آب را تنظیم کرده و از محافظ برق استفاده کنید تا تاثیر نوسانات برق را کاهش دهد. همچنین گاهی نیاز به تعویض شیر ورودی گاز، تعویض سوئیچ فشار هوا و اقداماتی از این دست می باشد که بهتر است برای انجام آنها از تکسنین های مجرب و معتبر این حوزه کمک بگیرید.

پاسخ: موارد زیادی می تواند منجر به بروز این مشکل شود؛ به عنوان مثال، کاهش فشار گاز، رسوب گرفتن مبدل، خراب شدن سنسور گرمایش، اشکال در ورودی گاز، اشکال در طراحی اولیه سایز لوله گاز ورودی و … جزء این وارد هستند که با تعمیر قطعات، تمیز کردن و یا تعویض آنها، مشکل برطرف می شود.

پاسخ: نواسانات فشار گاز، خرابی الکترود جرقه زن و فاصله ی نامناسب الکترود جرقه زن، اصلی ترین عواملی هستند که می توانند منجر به ایجاد این حالت در پکیج شوند. همکاران ما در نمایندگی تعمیرات پکیج مرکز سخت افزار ایران، با تعمیر یا تعویض بخش های ذکر شده، مساله را برطرف می کنند

پاسخ: دیگر مورد از سوالات متداول تعمیر پکیج ، این است چرا دمای آب مصرفی کم شده است؟ خب این مشکل دلایل متعددی دارد؛ رسوب گرفتن مبدل، کاهش فشار گاز، ایراد در سنسور آب گرم مصرفی از جمله ی این دلایل هستند. اقداماتی همچون: رسوب زدایی و اسید شویی مبدل و تعویض کنترل کننده آب گرم می تواند در رفع این ایراد موثر واقع شود.